Ludzki los bywa przewrotny i nie sposób przewidzieć jego planów. Dobrobyt, szczęście i poczucie bezpieczeństwa bywają nietrwałe, o czym można dotkliwie przekonać się w najmniej spodziewanym momencie. Ci, którzy w oczach innych mają wszystko, tracą to i wpadają w rozpacz większą, niż ta, o której śnili w najgorszych koszmarach. Nierzadko takie pasmo nieszczęść określa się jako następstwo klątwy. Czy to tylko zwyczajne słowa, czy też tkwi w nich ziarenko prawdy? Odpowiedzi na te pytania można odnaleźć w książce pod tytułem “Dom soli i łez” autorstwa Erin A. Craig.

Wspaniałe lata dobrobytu

Nadmorski, okazały pałac, przypomina budowlę wprost z bajki. Królewskie sale pełne przepychu i zapierających dech w piersiach zdobień tętnią życiem, będąc miejscem rozmaitych przyjęć i biesiad. Gwar rozmów, muzyka, stukot kielichów, głośny śmiech pięknych dwunastu sióstr zamieszkujących w pałacu – te radosne odgłosy jakiś czas temu należały do codzienności. Wszystko nieodwracalnie się zmieniło, a szczęście zastąpił ból, smutek i wszechogarniające poczucie braku nadziei, na które nikt nie był przygotowany.

Odnaleźć winnego

Początkiem końca dawnych dziejów była śmierć królowej, która odcisnęła piętno zarówno na królu, jak i na ich dwunastu córkach. Gdy wydawać by się mogło, że to, co najgorsze, już za nimi, zmarły cztery królewny, a coraz częściej można było usłyszeć pełne trwogi szepty na temat tego, że na królewską rodzinę została rzucona klątwa. Następne lata żałoby i smutku przynoszą dziewczętom coraz większą frustrację, sprawiając, że zaczynają wymykać się z pałacu i bawić na balach organizowanych poza zamkiem. Annaleigh jest temu przeciwna i nie rozumie lekkomyślności swoich sióstr, które jej zdaniem, narażają się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Dodatkowo podejrzewa, że w pałacu dzieje się coś złego, dlatego decyduje się na rozpoczęcie swojego własnego śledztwa. Czy jej przeczucie jest słuszne? I czy uda się zapobiec kolejnym tragediom, a klątwa zostanie przełamana?

Erin A. Craig, autorka, to popularna amerykańska pisarka, której rozpoznawalność przyniosła jej debiutancka powieść pod tytułem “Dom soli i łez”. To historia, która łączy w sobie następujące gatunki literackie: literatura młodzieżowa, fantasy, a także elementy romansu. Inspiracją Craig są baśnie, filmy grozy i jej własna wyobraźnia. Została okrzyknięta bestsellerową autorką przez czasopismo New York Times, jednocześnie zyskując sobie grono wiernych czytelników.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: